• 05LED
    Vánoční turnaj dětí 20. prosince 2014

V sobotu 20.12.2014 se konal 1.ročník vánočního badmintonového turnaje dětí. Zúčastnilo se ho celkem 18 dětí, které navštěvují badmintonový kroužek teprve od října tohoto roku.
    Sami jsme byli zvědaví, jak budou schopni tréninkovou píli přenést do závodních podmínek, kdy navíc nerozhoduje pouze umění a šikovnost, ale také třeba i los či drobná nervozita.
    Myslím si, že skutečnost předčila naše očekávání a žádné z dětí ostudu neudělalo.
    I když hlavním cílem turnaje bylo, aby se děti otrkaly a zjistily, že závodní badminton není jenom o tzv. „pinkání“ přes síť, závodní duch se nedal upřít nikomu a objevily se jak radostné výkřiky tak slzičky.
    Po zajímavých bojích v základních skupinách a vyřazovacím pavouku se umístil na neoblíbeném „bramborovém“ místě Martin Gajdůšek, který měl určitě vyšší ambice, ale příště určitě všem ještě ukáže.
    Na pěkném třetím místě skončila Natálie Blumensteinová, která jako jedna z mála dívek dokázala konkurovat klukům a většinu z nich pěkně prohnala.
    Ve finále se spolu utkali Filip Offenbartl a Jonáš Jančálek, jehož dobré výkony byly pro nás velkým překvapením. Na Filipa, který zvládal všechny zápasy suverénně, to však ve finále nestačilo.
    Blahopřejeme tedy vítězům, ale také všem, kteří vložili do hry veškerý svůj um a srdce a pevně věříme, že je případný neúspěch neodradí od další tréninkové píle.

Za skvěle zorganizovaný turnaj patří hlavní dík sportovnímu centru REPLAY, který zajistil nejen ceny pro nejlepší („zlaté“ poháry a diplomy), ale tričko a další drobnosti si odnesly všechny děti.
    Snad se tedy všichni na tomto turnaji příští rok opět setkáme. Gratulujeme všem účastníkům za skvělé výkony a rodičům za veškerou podporu.