• 06KVě

  Turnaj ve čtyřhře měl vysokou úroveň

  30. dubna 2016 proběhl ve Sportovním centru Replay ve Frenštátě pod Radhoštěm turnaj ve čtyřhře v badmintonu, do kterého se přihlásilo dvacet dvojic. Sympatické bylo, že se přihlásily nejen mužské dvojice, ale taky smíšené a dokonce jedna dvojice ženská. A vůbec si nevedly špatně.

  Dvojice byly rozlosovány do čtyř skupin po pěti. Už samotné rozlosování naznačovalo vyváženost jednotlivých skupin. Ve Skupině A a C byli pozdější finalisté turnaje. Ve Skupině B smíšený pár, který skončil na krásném třetím místě a ve Skupině D byli borci z Frenštátu, kteří obsadili nakonec čtvrté místo.

  Zápasy ve skupinách skončily po osmnácté hodině, vyhodnotilo se pořadí a hned začaly vyřazovací boje o postup do finále podle předem určeného pavouka, který byl vytvořen tak, aby si všichni zahráli přibližně stejný počet zápasů. Už po skončení skupin se rýsovali pravděpodobní kandidáti na boje o 1. až 4. místo a tyto předpovědi se nakonec potvrdily. O třetí a čtvrté místo si zahráli Lumír Herec s Radkou Kvintovou proti Radimovi a Ondrovi Běčákovým. Smíšený pár proti generačnímu – otci se synem, kde nakonec radost ze třetího místa oslavila Radka s Lumírem.

  Za zmínku stojí také odvaha ženského páru, který se nebál přihlásit a bojovat s výraznou přesilou v tomto turnaji. Jejich odhodlání a bojovnost nedávalo mužským párům nic zadarmo. Ve své skupině odehrály nejvíce setů a přesto skončily na čtvrtém místě, ale svou vytrvalostí a vůlí se ve vyřazovacích bojích vyšplhaly na krásné jedenácté místo. Super Marcelo a Lucko! Nechaly jste si prostor na zlepšování v dalších ročnících.

  A pak už bylo jen finále. Taky krásný souboj. Lukášové proti Jardům, přespolní proti místním. Kdo z koho? Finále si zahráli Lukáš Rejda a Lukáš Vyvial proti Jardovi Lepkovi s Jardou Samkem. Oba páry prošly turnajem bez ztráty jediného zápasu.  “Chtěli jsme na ně vlítnou a hned v úvodu je trošku rozhodit, ale oni nás předběhli taky vinou nezvyklého množství našich nevynucených chyb.” zhodnotil finále Jarda Samek. A tak pohár vítězství zvedli nad hlavu Lukášové Rejda a Vyvial. Gratulujeme.

  Ale gratulace i dík patří všem zúčastněným. Za jejich bojovnost, nasazení, aktivitu a taky dobrou náladu, která přerostla po turnaji ve spontánní zábavu. Ti nezdatnější borci vydrželi až do časných ranních hodin 🙂

  Okamžiky z turnaje naleznete v galerii.